menu
TRABZONSPOR Avrupa’yı titretti!
Tüm Avrupa bordo-mavili Karadeniz ekibinin şampiyonluğunu konuşuyor. Almanya, İtalya ve Fransa gibi ülkeler Trabzonspor'un görkemli şampiyonluğundan bahsediyor.
TRABZONSPOR Avrupa’yı titretti!
131
okunma

TRABZONSPOR HABERLERİ: Fırtına Avrupa’yı salladı

Tüm Avrupa bordo-mavili Karadeniz ekibinin şampiyonluğunu konuşuyor. Almanya, İtalya ve Fransa gibi ülkeler Trabzonspor'un görkemli şampiyonluğundan bahsediyor.

MARCA: ŞAMPİYONLAR ŞAMPİYONU

İspanyol Marca gazetesi, Trabzonspor'un şampiyonluğuna geniş yer ayırdı. Marca, "Bordo- mavililer, İstanbul'un hakimiyetini kırdı. Galatasaray (22), Fenerbahçe (19), Beşiktaş (16), Bursaspor (1), Başakşehir (1) Türkiye'deki son şampiyonlukları paylaşmıştı... Ta ki Trabzonspor hepsini şampiyon olarak yenene kadar. 65 senelik Süper Lig'de ancak İstanbul dışından iki ekip lig şampiyonu olabildi" denildi.

MUNDO DEPORTİVO: 38 YIL SONRA ŞAMPİYON

Mundo Deportivo gazetesi, Trabzonspor'un 38 yıl sonrasında sevinçli sona ulaştığını yazdı. Haberde, "1983-84'ten beri Trabzonspor şampiyonluğu kazanamadı. Bu, tarihinin yedinci lig kupası. Ama kupa ve Süper Kupa'yı eklerseniz, ülkedeki 25'inci kupa sevinci" denildi.

CALCİOMERCATO: HAMSIK & GERVINHO BAŞARDI

İtalyan Calciomercato, Serie A'da daha önce forma giymiş Hamsik ve Gervinho'nun Trabzon- spor ile şampiyonluk yaşadığına dikkat çekti. Haberde "Birkaç yıl süresince Roma ve Napoli ile şampiyonluğu denediler ama olmadı. Sonrasında güçlerini Trabzonspor formasında birleştirdiler. Gervinho ve Türkiye şampiyonu olarak mezun olan Hamsik'ten bahsediyoruz! Eski Bolognalı Denswil, eski Fiorentinalı Hugo, eski Romalı Peres ve eski Atalantalı Cornelius da Trabzonspor ile coştu" yorumu yapmış oldu.

L'EQUİPE: TRABZONSPOR GERİ DÖNDÜ

Fransa'dan L'Equipe, "Trabzonspor, Türk futbolunun zirvesine geri dönüyor" dedi. Haberde "Türkiye'nin şimal doğusundaki kulüp, 1984'ten bu yana ilk kez şampiyonluğunu ilan etti. Antalya karşısında aldıkları birliktelik yardımıyla, Hamsik'in arkadaşları artık F.Bahçe'ye yakalanamıyor" yorumu yapıldı.

DE TELEGRAAF: 1984'TEN BU YANA İLK KEZ

Hollanda'dan De Telegraaf, "Trabzonspor, Denswil ile 38 sene sonra şampiyon" başlığını attı. Haberin detayında "1984'ten bu yana ilk kez Trabzonspor'da bir Türkiye şampiyonluğu kutlanıyor. Trabzonspor, 1976'dan 1984'e kadar altı şampiyonluk kazanmıştır. 38 sene sonrasında yeniden şampiyonluk geldi" denildi. Voetbal sitesi de "Trabzonspor 38 sene sonra Türkiye şampiyonu oldu" ifadesini kullandı.

ANSA: HAMSIK SİFTAH YAPTI

İtalyan basınında Trabzonspor'un şampiyonluğuna vurgu yapılarak Marek Hamsik'in kariyerinin ilk şampiyonluğunu kazanmasının altı çizildi. ANSA haber ajansı da "Marek Hamsik ve ekip arkadaşları şampiyon" başlığını attı.

Hurriyet

Yorumlar

https://ajansts.net/assets/images/user-avatar-s.jpg
Bunun için ilk yorumu yazın!